پنج روش برای ساختن یک برند شخصی قوی

Personal branding – Photo by Shutterstock

اگرچه کلمه‌ی «برند» بیشتر به کسب و کارها ربط داده شده است اما کسب و کار و برند دو چیز متفاوت هستند. برند چیزی است که شما همواره در حال ساختن آن هستید، و نشان می‌دهد شما چه کسی و عاشق انجام چه کاری هستید. چه شما یک کارمند تمام وقت باشید یا یک خویش فرما و یا صاحب کسب و کار خودتان باشید، برند شخصیِ شما زودتر از خودتان شما را معرفی می‌کند. هدفمند بودن برای آنچه می‌خواهید و پافشاری برای شکل دادنِ فرصت‌هایی که جذب می‌کنید.

اما از کجا شروع کنید؟ متخصص محتوا و برندسازی در اینجا پنج ترفند برای شما دارد:

ارزش خودتان را درک کنید

ارزش شما متکی به شخصی که برایش کار می‌کنید و یا سمت کاری شما در شغل‌تان نیست. ارزش شما کارهایی هستند که می‌توانید از خودتان رو کنید. از شما سوال می‌کنم: آن چیست که شما واقعاً عالی انجامش می‌دهید و به چه کسی بیشترین خدمت را می‌رساند؟ ما در کسب و کار خیلی درباره‌ی پیدا کردن بازارهای خاص و مخاطبان هدف صحبت می‌کنیم. زیرا به این صورت لیست مفیدتری از مشتریان بالقوه (یا کارفرمایان) را دارید که می‌توانید بهترین خدمت را به آنها برسانید و یا از کار کردن با آنها بیشترین لذت را خواهید برد.

اگر به وضوح نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید و یا در حال انجام هستید را مشخص نکرده‌اید، مردم هم نخواهند فهمید که می‌توانند برای انجام آن به شما مراجعه کنند.

برای مثال، مریم می‌داند که می‌تواند به بزرگ شدن حساب اینستاگرام فروشگاه های آنلاین کمک کند اما او در همکاری با مربیان و مشاوران برای تولید محتوای آنلاین بهترین است. پس این برندی است که او می‌تواند برای خودش بسازد.

یک ارزش پیشنهادی را ارائه کنید که درباره‌ی کاری که انجام می‌دهید و کسی که بیشترین سود را به او می‌رسانید خبر دهد. در مورد مریم اینگونه است: من به مربیان و مشاوران کمک می‌کنم که محتوایی قوی بسازند تا تاثیرگذار تر باشند و کسب و کارشان را در فضای آنلاین گسترش دهند.

با مشخص کردنِ چه چیزی (ساختن محتوا)، چه کسی (مربیان و مشاوران) و ارزشِ (گسترش کسب و کار در فضای آنلاین) او موضع خود را به عنوان یک رهبر متفکر در این فضا نشان می‌دهد. از خودتان این سوال‌‌ها را بپرسید و این پاسخ‌های کلیدی را به عنوان قدم‌های ابتدایی در نظر بگیرید.

به‌جای صحبت کردن نشان دهید

هرچه بیشتر ارزش خودتان را درک کنید بیان کردن و انجام آن برای تان ساده‌تر می‌شود. اگر متوجه چند فرصت کاری آماده هستید و می‌دانید که می‌توانید با موفقیت استخدام شوید پس خودتان را درگیر کنید و اجازه دهید کارتان خودش را نشان دهد. به برنامه‌ی بازاریابی دیجیتالیِ خودتان توجه کنید، احتمالا شما هم می‌دانید که درحال جابجایی به دنیای دیجیتال هستیم، پس عقب نمانید.

یک سکو ایجاد کنید تا مردم ببینند شما چه کارهایی انجام می‌دهید. برای معرفی قابلیت‌های تان که به شما اعتبار می‌دهند تردید نکنید. مردم نمی‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند اگر ندانند کجا شما را پیدا کنند. داشتن یک سکو، دری به سوی فرصت‌های بیشتر است.

درک کنید که ارزش شما چقدر گرانبهاست

اکثر مردم تمایل دارند بر اساس میزان نیازشان قیمت‌های شان را پیشنهاد دهند. بنابر این خودشان را با مبالغ کم قانع می‌کنند در صورتی که کار آنها برای کارفرما و مشتری سود و ارزش بسیار بالاتری نسبت به مبلغ پرداختی شان ایجاد می‌کند.

وقتی می‌خواهید خودتان را رتبه بندی کنید لیستی تهیه کنید که چه اتفاقاتی رخ می‌دهند اگر آن شرکت شما را در تیم خود نداشته باشد. برای مثال، به عنوان یک تبلیغات‌چی یا روزنامه‌نگار، شما باعث دیده شدنِ برندها می‌شوید. شما این کار را به شیوه‌های خاص انجام می‌دهید. شاید با استفاده از روابط رسانه‌ای خود یا استفاده از مطبوعات دیگر همچون مصاحبه و بررسی محصولات، دعوت و سخنرانی بنیانگذاران و پرداخت برای معرفی به دیگران. اگر آن شرکت شما را استخدام نکند پول های زیادی را به خاطر فرصت‌های از دست رفته باخته است. با این روش جلو بروید تا درک بهتری از ارزش واقعی کارتان پیدا کنید.
برای اینکه موقعیت خوبی داشته باشید، باید مشکلات شرکت را بدانید و این که شما کجای این راه حل هستید. آن شرکت چه چیزی را از دست می‌دهد اگر شما را نداشته باشد؟ این دقیقا جایی است که ارزش شما تعیین می‌شود.

پیوسته ارزش‌تان را ارائه دهید و گواهی رضایت بگیرید

خودتان تنها فردی نباشید که درباره‌ی ارزش تان سخن می‌گوید. دیگران را هم مجبور کنید ارزش شما را معرفی کنند. همواره خیلی بهتر و بیشتر از آنچه که در قراردادها نوشته اید تحویل دهید. این همان چیزی است که باعث ایجاد شبکه ای از سفیرانِ وفادار به برند شما می‌شود که بدون هزینه دیگران را به شما ارجاع می‌دهند. کارتان را آنقدر خوب انجام دهید که دیگران با اشتیاق و با میل شخصی خودشان شما را معرفی کنند.

از شبکه‌ی حرفه‌ای تان (حتی از کارفرمای حال حاضرتان) بخواهید گواهی همکاری مشترک یا گواهی رضایت‌مندی به شما بدهند. طوری برجسته شان کنید که نشان دهند چه کاری را به خوبی انجام می‌دهید و چگونه در حال تبدیل شدن به رهبر بازار هستید.

ارزش تان را با آموزش بالا ببرید

وقتی دوران دانشجویی تمام شد و شما مدرک(ها) را گرفتید، تازه زمان یادگیری واقعی فرا می‌رسد. شما فرصت یادگیری در کلاس‌های آموزشی آنلاین را دارید، فرصت یادگیری از همکاران، مربیان و فعالیت‌های بیرون از محیط کار را دارید. آیا همین حالا از این فرصت‌ها برای بالا نگه داشتن ارزش‌تان در صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید بهره می‌برید؟

اگر نیاز شد از صندوق پس‌انداز برای خرید بلیت‌های همایش، کتاب‌ها و منابع دیگری که به افزایش دانش شما کمک می‌کنند استفاده کنید. بعضی شرکت‌ها کمک هزینه‌ی آموزشی برای کارکنان خود تعیین کرده‌اند، ببینید آیا در شرکت شما هم مشابه این فرصت وجود دارد. علاقه نشان دادن شما به یادگیریِ بیشتر و به‌روز بودن تان نشانه‌ی تعهد شما در صنعتی است که در آن فعالیت می‌کنید و این چیزی است که باعث توجه بیشتر به شما می‌شود.

شما می‌خواهید بین مردم به چه چیزی شناخته شوید؟ این همان دلیل داشتن برند شخصی می‌باشد و اینکه چرا برند شخصی مهم است.

منابع:

5 Ways To Build A Powerful Personal Brand

پیوستن ویندوز سرور ۲۰۱۲ به دامنه

مقدمه

پیوستن یک ماشین به دامنه امکانات زیادی را نظیر مدیریت متمرکز، خط مشی‌های گروهی، امنیت و بسیاری از مزایای دیگر را فراهم می‌کند. در ادامه نشان می‌دهیم که چگونه ویندوز سرور ۲۰۱۲ آر ۲ را به دامنه اکتیو دایرکتوری پیوست دهید.

پیش از اتصال سرور به دامنه ابتدا باید به آن یک نام انحصاری اختصاص دهیم تا در شبکه قابل شناسایی باشد. ادامه خواندن پیوستن ویندوز سرور ۲۰۱۲ به دامنه

تنظیمات زبان فارسی برای نمونه‌ها در اِس‌کیواِل سرور

همان‌طور که می‌دانید اِس کیو اِل سرور بانک داده‌ی قدرتنمد مایکروسافت است. به‌طور پیش‌فرض تنظیمات collation در هنگام نصب اِس کیو اِل سرور برای زبان انگلیسی آمریکایی (U.S English) پیش‌بینی شده است. اما با توجه به اینکه کاربردها و نرم‌افزارهای متفاوت برای تعامل با کاربرانی با زبان‌های محاوره‌ای متفاوت طراحی و ساخته می‌شوند ممکن است نیاز باشد تا این تنظیمات پیش‌فرض را متناسب با زبان مورد نیاز خودمان در سیستمِ در حال توسعه تغییر دهیم. برای مثال توسعه دهندگان نرم‌افزارهای فارسی نیاز دارند تا اطلاعات مورد نیاز کاربران فارسی زبان خود را به همان زبان فارسی ذخیره، جستجو و بازیابی کنند. ادامه خواندن تنظیمات زبان فارسی برای نمونه‌ها در اِس‌کیواِل سرور

نصب چارچوب دات نت ۳.۵ بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۲

اگر برای نصب برخی برنامه‌ها مانند SQL Server 2014 بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۲ با پیغامی مواجه شده‌اید که باید چارچوب دات نت ۳.۵ را نصب کنید، در ادامه‌ی این مطلب نصب این ویژگی را در ویندوز سرور ۲۰۱۲ آر ۲ با هم انجام خواهیم داد. ادامه خواندن نصب چارچوب دات نت ۳.۵ بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۲

نصب اِس کیو اِل سرور برای تیم فاندیشن سرور (TFS)

اگر برای دسترسی به تیم فاندیشن سرور کمتر از ۵۰۰ کاربر را بیش‌بینی کرده‌اید می‌توانید اِس کیو اِل سرور و تیم فاندیشن سرور را بر روی یک سرور نصب کنید. در ادامه قصد داریم نصب اِس کیو اِل سرور را برای تیم فاندیشن سرور انجام دهیم. ادامه خواندن نصب اِس کیو اِل سرور برای تیم فاندیشن سرور (TFS)

حساب‌های مورد نیاز برای نصب تیم فاندیشن سرور (TFS)

حساب خدماتی (Service Account)

برای نصب تیم فاندیشن سرور، تیم فاندیشن بیلد و تیم فاندیشن پراکسی سرور باید از حساب خدماتی استفاده کنیم. در ضمن اگر از گزارش‌گیری استفاده می‌کنید به یک حساب گزارش خوان هم نیاز دارید. در این مطلب می‌خواهیم حساب‌های خدماتی و حساب گزارش خوان را بررسی کنیم و درباره‌ی آنها یاد بگیریم. دانستن و درک این مطالب کمک می‌کند تا راه‌اندازی و همچنین مدیریت تیم فاندیشن سرور را به درستی و با کیفیت بهتری انجام دهید. ادامه خواندن حساب‌های مورد نیاز برای نصب تیم فاندیشن سرور (TFS)

نصب SQL Server 2014 بر روی ویندوز سرور

در این نصب، می‌خواهیم SQL Server 2014 Enterprise را بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۲ آر ۲ نصب کنیم. اگر هنوز اِس کیو اِل سرور را ندارید می‌توانید از مایکروسافت دانلود کنید.

در صورتی که می‌خواهید اِس کیو اِل سرور را برای Team Foundation Server استفاده کنید نصب اِس کیو اِل سرور برای تیم فاندیشن سرور را مطالعه کنید. ادامه خواندن نصب SQL Server 2014 بر روی ویندوز سرور

فعال کردن مجازی‌سازی سخت‌افزاری در لپ‌تاپ سونی

هشدار: تغییرات BIOS انجام شده در این نوشته فقط برای لپ‌تاپ سونی VGN-SZ740 انجام شده است. شما باید تغییرات را مناسب با BIOS و سیستم خودتان انجام دهید. همچنین اطمینان پیدا کنید پیش از اعمال هرگونه تغییر، یک کپی از فایل BIOS به عنوان پشتیبان در جایی خارج از رایانه‌ای که در حال دستکاری تنظیمات BIOS آن هستید ذخیره کنید.

 

فرض شده است شما ویندوز سرور ۲۰۱۲ را به همراه رابط کاربری آن قبلاً بر روی لپ‌تاپ خودتان نصب کرده‌اید. ادامه خواندن فعال کردن مجازی‌سازی سخت‌افزاری در لپ‌تاپ سونی

تفاوت ویروس، کرم و تروجان

مقدمه
ویروس‌ها، کِرم‌ها و تروجان‌ها در دسته‌ای از برنامه‌های مُخرب رایانه‌ای با نام بدافزارها طبقه‌بندی می‌شوند. بدافزار و کُد مخرب به نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که با انگیزه‌هایی همچون آسیب رسانی، اختلال و سرقت طراحی شده‌اند. بدافزارها ممکن است برای دستیابی به اطلاعات و یا تخریب داده‌ها مدام در حال جابجایی و گسترش باشند و مأموریت دارند تا با نفوذ به شبکه‌ها و سامانه‌های میزبان، آنها را ادامه خواندن تفاوت ویروس، کرم و تروجان

فریلنسر – Freelancer

بهترین راه آموختن عمل است، و بدترین راه تدریس، صحبت کردن.

«پروفسور پال هالموس»


 
فریلنسر

مقدمه
فریلنسرها افراد ماهر یا متخصصی هستند که به‌طور مستقل و آزاد فعالیت می‌کنند. فریلنسرها به هیچ نوع بنگاه اقتصادی، سازمان دولتی و یا غیر انتفاعی وابسته نیستند. به‌طور کلی می‌توانیم ایشان را در گروه افراد خود اشتغال جامعه قرار دهیم و در این مورد بخصوص، فرد خوداشتغال از فناوری‌های روز مانند رایانه و اینترنت برای انجام وظایف شغلی خود بهره می‌برد که ادامه خواندن فریلنسر – Freelancer